KATALOG WYSTAWY
do pobrania (PDF)PLAKAT DO WYSTAWY

 

 

O WYSTAWIE:

Wojtek Moskwa „SANSARA Nepal” to efekt podróży jaką autor odbył po Nepalu w marcu 2012 r., Wystawa składa się z 20 kwadratowych fotografii w formatach od 33,5 cm do 103,5 cm oraz jednej prostokątnej w formacie 33,5 x 62 cm (z ramą), wydrukowanych na archiwalnym papierze HAHNEMUHLE Photo Rag Baryta 315 gsm. Wszystkie prace oprawione w pass partout w czarnych, drewnianych klasycznych ramach, za szkłem. Wszystkie kadry zarejestrowane zostały na negatywach Ilford, średnioformatowym aparatem Hasselblad. Zdjęciom towarzyszą osobiste teksty, które autor pisał ponad rok po wyprawie.

O AUTORZE:

Wojtek Moskwa – artysta fotograf, ur. 1976 w Ełku, mieszka w Warszawie. W 2001 ukończył Politechnikę Gdańską na wydziale Zarządzania i Ekonomii. Po dwóch latach porzucił pracę w zawodzie na rzecz fotografii. Motywem przewodnim jego twórczości jest nieustanny cykl narodzin i śmierci, wędrówka dusz.

Prezentując fotografie zestawia je często z osobistymi tekstami. Debiutował w 2012 r. wystawą oraz albumem z tekstami pt. SANSARA Nepal. Ostatni zakończony projekt to "KRAINA. opowieść o wąskim torze", który zrealizował dla Muzeum Historycznego w Ełku. Pozostając w tej tematyce, przygotowuje ekspozycję materiału pt. WĘDRÓWKA DUSZ tworzonego od 2006 r. w Polsce. Choć jeszcze nie było oficjalnej premiery, prace z tego cyklu zostały już wyróżnione w międzynarodowych konkursach w Polsce i USA.

 

 Miejsce: 

Mała Galeria Fotografii Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF w Toruniu ul. Różana 1 
 
 

Ekspozycja: od 5 września do 22 wrzesnia 2018 
 
Galeria czynna: 
od środy do piątku 12:00 – 18:00 
                     soboty 12:00 – 16:00