PLAKAT DO WYSTAWY

DIGIGRAPHIE BY EPSON

NOWY WYMIAR W SZTUCE KOLEKCJONERSKIEJ

 

W Małej Galerii Fotografii Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF została zaprezentowana unikalna wystawa 18 wspaniałych prac autorstwa sześciu polskich fotografików, którzy są uczestnikami programu Digigraphie by Epson i swoje odbitki kolekcjonerskie sygnują certyfikatem Digigraphie. Są to najwyższej jakości prace spełniające wszelkie kryteria sztuki kolekcjonerskiej, które zostały wydrukowane w technologii pigmentowej na wyjątkowych bezkwasowych podłożach Epson Sygnature Worthy.

Wspólną ich cechą jest niespotykana trwałość na starzenie się, co stanowi o wartości powstałych na nich prac dla rynku sztuki na całym świecie. Na wystawie „DIGIGRAPHIE BY EPSON – NOWY WYMIAR W SZTUCE KOLEKCJONERSKIEJ” zobaczymy prace Andrzeja Dragana, Janusza Wojcieszaka, Krzysztofa Gierałtowskiego, Marka Czarneckiego, Tomasza Tomaszewskiego i Wacława Wantucha.

Co to jest Digigraphie"

Digigraphie to certyfikowany proces wydruku, który umożliwia fotografikom i artystom grafikom tworzenie limitowanych edycji ich prac. Digigraphie to wyznacznik doskonałości spełniający wyjątkowe kryteria i przeznaczony do ściśle określonych zastosowań. Wszystkie limitowane edycje wydruków artystycznych są opatrzone podpisem i pieczęcią autora. Technologię tą zaprezentowano po raz pierwszy podczas obchodów stulecia Wystawy Jesiennej w Paryżu w 2003 r. Obecnie Digigraphie jest znakiem znanym i cenionym przez artystów z całego świata. Na każdym wydruku Digigraphie znajduje się wytłaczana pieczęć potwierdzająca jego oryginalność.

 

 

Wernisaż wystawy odbył się w dniu 15 lipca 2015 roku.