Maciej Pasieka
"mniej - więcej"

 
 

AUTOR O WYSTAWIE:

Prezentowany zestaw zdjęć powstał w ramach dyplomu uzupełniającego z fotografii na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Postanowiłem przeprowadzić eksperyment artystyczny polegający na nałożeniu na siebie zdjęć wykonanych podczas studiów, według zasady: z każdego folderu w którym były fotografie wykonane w danym semestrze wybierałem jedno „środkowe” pod względem arytmetycznym. Kolejna warstwa powstawała jako różnica zawartości obrazów składowych. W ten sposób chciałem się przekonać jakie tematy podejmowałem najczęściej. Wynik eksperymentu nie jest zaskakujący, bo od dawna najważniejszym tematem w fotografii jest dla mnie człowiek ale wygenerowane w ten sposób obrazy okazały się być ciekawe wizualnie.

Na koniec pozbawiłem kolaże informacji o kolorze przeprowadzając transformacje do odcieni czerni i bieli. Dyplomowy zestaw wzbogaciłem o wersje kolorowe aby każdy z nas mógł sobie odpowiedzieć, na tylko pozornie proste pytanie, kiedy widzę więcej a kiedy mniej.

 
O AUTORZE:
 
Maciej Pasieka, absolwent Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jego głównym obiektem zainteresowania w fotografii jest człowiek, jego relacje i wewnętrzne przeżycia.