KATALOG WYSTAWY
do pobrania (PDF)PLAKAT DO WYSTAWY

 

„SANSARA Nepal
Wojtek Moskwa
 
O WYSTAWIE:

„SANSARA Nepal” to efekt podróży jaką autor odbył po Nepalu w marcu 2012 r., Wystawa składa się z 20 kwadratowych fotografii w formatach od 33,5 cm do 103,5 cm oraz jednej prostokątnej w formacie 33,5 x 62 cm (z ramą), wydrukowanych na archiwalnym papierze HAHNEMUHLE Photo Rag Baryta 315 gsm. Wszystkie prace oprawione w pass partout w czarnych, drewnianych klasycznych ramach, za szkłem. Wszystkie kadry zarejestrowane zostały na negatywach Ilford, średnioformatowym aparatem Hasselblad. Zdjęciom towarzyszą osobiste teksty, które autor pisał ponad rok po wyprawie.


O AUTORZE:

Wojtek Moskwa – artysta fotograf, ur. 1976 w Ełku, mieszka w Warszawie. W 2001 ukończył Politechnikę Gdańską na wydziale Zarządzania i Ekonomii. Po dwóch latach porzucił pracę w zawodzie na rzecz fotografii. Motywem przewodnim jego twórczości jest nieustanny cykl narodzin i śmierci, wędrówka dusz.

Prezentując fotografie zestawia je często z osobistymi tekstami. Debiutował w 2012 r. wystawą oraz albumem z tekstami pt. SANSARA Nepal. Ostatni zakończony projekt to "KRAINA. opowieść o wąskim torze", który zrealizował dla Muzeum Historycznego w Ełku. Pozostając w tej tematyce, przygotowuje ekspozycję materiału pt. WĘDRÓWKA DUSZ tworzonego od 2006 r. w Polsce. Choć jeszcze nie było oficjalnej premiery, prace z tego cyklu zostały już wyróżnione w międzynarodowych konkursach w Polsce i USA.

 

 

Ekspozycja: od 5 do 22 września 2018 
 
 
 

 

 

REPORTAŻ Z WERNISAŻU WYSTAWY  "SANSARA Nepal"
w Małej Galerii Fotografii ZPAF
Fot. Andrzej Skowroński

 

W dniu 5 września o godz. 18:00 w Małej Galerii Fotografii ZPAF w Toruniu przy ul. Różanej 1 odbył się wernisaż wystawy "SANSARA Nepal" autorstwa Wojtka Moskwy. Dziękujemy Koledze Andrzejowi Skowrońskiemu za reportaż z wernisażu wystawy.