KATALOG WYSTAWY
do pobrania (PDF)PLAKAT DO WYSTAWY

"Tacy Jesteśmy"

Wystawa zbiorowa Okręgu Kujawsko - Pomorskiego ZPAF


Autorzy: Jacek Chmielewski, Jadwiga Elżbieta Czarnecka, Marek Czarnecki, Kinga Eliasz, Zbigniew Filipiak, Adam Fisz, Dariusz Gackowski, Dariusz Grożyński, Stanisław Jasiński, Witold Jurkiewicz, Anna Kola, Jacek Kutyba, Marek Noniewicz, Maciej Pasieka, Jerzy Riegel, Justyna Rojek, Andrzej Skowroński, Jacek Szczurek, Wojciech Woźniak.

Obraz fotograficzny i filmowy odgrywają coraz większą rolę w komunikacji społecznej. Coraz częściej mówimy że coś widzieliśmy na równi ze stwierdzeniem, że o czymś czytaliśmy powołując się na oglądane obrazy i filmy w przestrzeni wirtualnej. Pomimo natłoku obrazów które absorbują naszą uwagę kupujemy albumy, odwiedzamy galerie i muzea, strony autorów fotografii w poszukiwaniu czegoś więcej niż tylko informacji. Twórczość fotograficzna w świecie cyfrowym nabrała innego wymiaru i charakteru ale nadal wyraża emocje, piękno i brzydotę otaczającego nas świata, jak również przedstawia wyobraźnię wizualną autorów ze skomplikowanymi emocjami i wyrafinowaną estetyką podpartymi mistrzowskim warsztatem. Bardzo często fotografie wybitnych autorów światowej fotografii, jak również tych znanych lokalnie zapadają głęboko w pamięć i stanowią temat rozmów zaczynających się od stwierdzenia że widziałem lub pytania czy widziałeś.

Obrazy fotograficzne żyją niezależnie od autorów, którzy często są anonimowi wizualnie, ale to oni stworzyli te dzieła.

Przygotowując wystawę okręgową członków Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Kujawsko - Pomorskiego postanowiliśmy przedstawić się wizualnie. Stąd też wziął się temat i tytuł wystawy „Tacy Jesteśmy”. Każdy z autorów przedstawia się w postaci autoportretu lub autoportretów wykonanych w dowolnej formie i technice. Tak wykonane fotografie są fotograficznym spojrzeniem na samego siebie jako tematu i przedmiotu zdjęcia. Autorzy są w tym momencie „Twórcą i Tworzywem”, znajdując się jednocześnie po dwóch stronach aparatu fotograficznego.

Wernisaż wystawy odbył się w dniu 23 listopada 2016 roku.

 

 

 

 

A tak wyglądały przygotowania do wystawy okręgowej "Tacy Jesteśmy".