Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mała Galeria Fotografii
ZPAF Okręg Kujawsko-Pomorski
w Toruniu  ul. Różana 1 
(I pietro - domofon ZPAF)

KONTAKT TELEFONICZNY

 

 

Federacja Europejskich Fotografów (FEP) jest organizacją zarejestrowaną w Brukseli i zrzeszającą 33 narodowe organizacje fotograficzne z 29 krajów europejskich. FEP  zrzesza i reprezentuje interesy ponad 50000 fotografów europejskich. Występuje bezpośrednio w interesie członków poszczególnych krajów jak również zrzeszających ich organizacji. Od 2011 roku FEP należy do Europejskiego Stowarzyszenia Rzemiosła i Małego Biznesu (UEAPME) jak również do  International Photographic Council (IPC) przy ONZ. W Polsce organizacją reprezentującą fotografów w FEP jest Związek Polskich Artystów Fotografików.

Celem działania FEP jest m. in. ochrona autorów, praw autorskich, informowanie o bieżącej działalności poprzez strony internetowe, Facebooka, newslettery, seminaria, wystawy i konkursy. Szczególnie ważne dla fotografów jest przyznawane przez FEP tytułów kwalifikacyjnych EP (European Photographer) QEP (Qualified European Photographer) i Master QEP. Powyższe kwalifikacje są rozpoznawane i powszechnie akceptowane w Europie jako gwarancja najwyższej jakości kreacji fotograficznej połączonej z mistrzostwem warsztatu fotograficznego autora. Certyfikat i tytuł QEP obowiązuje od 1999 roku a jego posiadaczem jest obecnie ponad 500 europejskich fotografów. Od 2005 roku stworzono najwyższy certyfikat i tytuł Master QEP, który został nadany 50 fotografom z różnych krajów Europy.

Tytuły QEP i Master QEP są nadawane po zdanym pomyślnie egzaminie polegającym na przedstawieniu zestawów składających się z 12 fotografii w przypadku QEP i 20 fotografii w przypadku Master QEP. Oceny dokonuje odpowiednio 5-cio lub 7-mio osobowa komisja po zaprezentowaniu przez autora autorskiego zestawu powiększeń fotograficznych. Komisja kwalifikacyjna jest nominowana przez narodowe organizacje fotograficzne a sesje kwalifikacyjne odbywają się kolejno w różnych krajach europejskich. 

Najbliższa sesja wyjazdowa QEP odbędzie w Toruniu w salach mieszczańskich DWORU ARTUSA w dniach  11 - 12 czerwca 2016 roku (sobota-niedziela).

O kwalifikacje mogą ubiegać się członkowie zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Więcej informacji można zobaczyć na stronie FEP.

Jedna z wcześniejszych sesji wyjazdowych.