Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

  Kontakt:

  Justyna Rojek

  tel.: 889 994 552

  e-mail:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  www.justynarojek.com

Mała Galeria Fotografii
ZPAF Okręg Kujawsko-Pomorski
w Toruniu  ul. Różana 1 
(I pietro - domofon ZPAF)

KONTAKT TELEFONICZNY

 

Ukończyła Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz szkołę policealną w zawodzie Fototechnik.  Studentka V roku Grafiki /Projektowanie graficzne/ Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Jako fotoreporterka jednej z ogólnopolskich agencji od 2011 fotografuje zarówno znanych ludzi świata kultury, polityki, show biznesu jak i manifestacje czy zadymy kiboli. Z pasją wykonuje inne zdjęcia, które nie trafiają do kolorowych magazynów, a nawiązują do tradycji polskiego fotoreportażu. Obserwacja ta jest próbą oddalenia nieuchronności i wpisuje się w nurt fotografii humanistycznej. Utrwala wizerunki odizolowanych, utkwionych w codzienności. W fotografii szuka metafory,  prostej konstrukcji bądź wariacji formy, rozbawienia lub zadrażnienia, nie każde zdjęcie jednak musi być przy tym „mocne”. Zatrzymuje się nad tym co ulotne, a powtarza się w każdym pokoleniu, smutek, zaduma egzystencjalna, tęsknota i nadzieja czy radość.  Treść zdjęcia ubrana w sugestywną formę tworzy zawsze aktualny, ponadczasowy portret człowieka, nie będący pozą wyreżyserowaną przed lustrem.

Autorka wystaw indywidualnych:
"Dzieciaki” ( Dom Muz, Toruń 2012),
„Portrety toruńskie” (WOAK, Toruń 2012),
„Portrety” (Grudziądz- Aleksandrów Kujawski 2012) ,
„Portret zbiorowy” ( Muzeum Fotografii , Bydgoszcz 2015)
oraz uczestniczka wielu  poplenerowych  i pokonkursowych wystaw zbiorowych. Stypendystka Miasta Torunia w dziedzinie kultury w 2012 roku.

 

Finalistka konkursu Grand Press Photo 2014 za zdjęcie pojedyncze w kategorii Środowisko. Laureatka  Regional Press Photo 2014 Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Nagroda Specjalna Jury.

Laureatka DISCOVER EUROPE 2015 – 12 edycji Ogólnoeuropejskiego Konkursu Fotografii Studenckiej - etap regionalny I MIEJSCE oraz Nagroda Specjalna.

Finalistka konkursu międzynarodowego PORTRET PRAWDZIWY 2015.

 

 

Gallery 1